Stříkací kabiny

zabezpečují hygienické podmínky a pohodu pracovního prostředí při stříkání kapalných nátěrových hmot na výrobky a díly odpovídající velikosti. Stěny i kabiny se vyznačují malým zastavěným prostorem a tichým chodem. Vysoká filtrační účinnost (více jak 98 %) je zabezpečena suchým třístupňovým filtračním systémem s jednoduchou výměnou filtrační náplně, která je zapotřebí v relativně dlouhých intervalech. V případě potřeby je možné doplnit likvidaci plynných škodlivin. Odsávací ventilátor je možné připojit na boku, do stropu nebo zezadu odsávací stěny.

Stříkací kabinu tvoří odsávací stěna, doplněná o ohraničení pracovního prostoru bočnicemi a stropem, na kterém jsou umístěna za trojvrstvým lepeným sklem zářivková svítidla. Ve stříkací kabině je příznivější proudění odsávaného vzduchu, ale naopak omezený prostor pro provádění nástřiku. Pokud je nástřik prováděn ve velké hale, je namístě téměř vždy použít stříkací kabinu, aby přestříky neovlivňovaly okolí. Pokud je ale vyčleněna pro nástřik samostatná místnost, lze obvykle uvažovat pouze se stěnou.

Také výrobky zavěšené na podvěsném dopravníku (např. eurookna), se většinou stříkají před odsávací stěnou. Na výrobky poskytujeme 24-ti měsíční záruku a dodací lhůty jsou obvykle 2 - 3 týdny, při rozsáhlejší zakázce déle (některé typy bývají i skladem).

 


Speciální kabiny

Pro automatizovaná pracoviště dodáváme nerezové stříkací kabiny na nástřik barev při výrobě těsnících gumových profilů automobilového průmyslu. Tyto kabiny jsou zařazeny v linkách a jejich délka je dle počtu stříkacích pistolí 1 500 mm, 2 000 mm, 2 500 mm nebo 3 000mm.
Také nástřik velkého počtu menších výrobků je možné realizovat v automatizovaném pracovišti s karuselovým podáváním. Příkladem použití jsou výrobky od víček PET lahví až po brzdové kotouče.

Vyrábíme též speciální kabiny na nástřik lepidel na čalouněné výrobky v délce až 6 metrů.

 


Stříkací kabiny pro práškové nátěrové hmoty

Stříkací kabiny typu MOS a ST, vyrobené firmou eko-lak Ledeč s. r. o. nejsou schválené pro nanášení práškových barev a ani pro tyto účely nejsou vhodné.